Az előző cikkhez kapcsolódóan: idén, a GD történetében először kitelepül a Hévízi Terepasztalos Stratégiai Játék Klub is, és egy kellemes kis játékkal, az Ambush Alley Games Force on Force (továbbiakban FoF) rendszerével fogunk titeket megismertetni.
Szóval, mi az a FoF? Egy történelmi stratégiai terepasztalos játék. Hogy miben más, mint a többi társa? 5 nap van hátra a rendezvényig, következzék hát 5 érv, azoknak, akik ódzkodnának odajönni hozzánk egy bemutatójátékra.
1.) A FoF occó. Kici, öccáz. A "bevásárlási" értéke kb. egy GW Tactical Squad árában van, 2 Warmachine kezdőszett áráért pedig már a szabálykönyved sem csak .PDF változatban lesz meg, a két csatakész sereg mellé. A FoF kb szakasz szintű (20-30 fős) móka, amihez nem kell komoly figuramennyiség - indulásként egy-egy doboz Revell figurakészlet tökéletesen elég szokott lenni.
2.) A FoF az átlag magyar panellakás viszonyokhoz igazodik. A harcok már 60 cm * 60 cm-as táblán is vígan játszhatók, így Vérrel-verejtékkel összerakott asztalodat nem kell egy másik albiba költözés / családalapítás miatt hátrahagynod! Persze, a 6*4-es asztalok kedvelőit sem hagyja tengődni a rendszer, de akit alapvetően eddig a helyigény tántortott el a játéktól, annak ez a rendszer jelentheti a kiskaput!
3.) A FoF-ban nincs cigiszünet! Napjaink legnépszerűbb tabletop játékai többségében az i-go-you-go alapokon nyugszanak. Vagyis, én köröm-cselekszek-te köröd-cselekszel. Ez nem egyszer okozhat unalmas pillanatokat / perceket / negyedórákat az inaktív játékosoknak. De nem itt! Attól a pillanattól, hogy az első figura megteszi az első lépését a pályán, az ellenség reagál, és cselekszik, mozog, lő, közbelép. Nincs tétova passzivitásban várt sortűz, vagy roham - ha győzni akarsz, itt bizony át kll állítani a gondolkodást, és aktívan belekavarnod az ellenfeled haditerveibe!
4.) A FoF-hoz BÁRMILYEN minit használhatsz. Értve ezalatt, hogy tényleg, szinte bármilyen gyártó szinte bármilyen méretarányú figuráját felpakolhatjátok az asztalra. Az iránymutatásnak szánt 15-28 mm közötti skála nem szentírás, ugyanúgy el lehet vinni 54 mm-be, vagy 6 mm-be is a harcot - a távolságok megfelelő kalibrálásával. A legnépszerűbbek az 1:72 - 1:100-as minik lesznek, már csak a hozzáférhetőségük okán is, amikből aztán tényleg minden, magára valamit is adó játékboltban bevásárolhatsz.
5.) a FoF-ban nem vagy fluffhoz kötve. A rendszer a felépítésének hála lehetővé teszi az elmúlt 100 év bármilyen ütközetének megvívását, a föld bármely pontján. ÚUgyanúgy alkalmazható városi harcra, mint páncélosütközetek megvívására, vagy egy SWAT team rajtaütésének eljátszására. És ha napjaink nem szolgáltatnának elegendő alapanyagot, a Tomorrow's War kiegészítővel a jövő harcmezei is megnyílnak az egyszeri generálisok előtt (vesd össze az előző ponttal).
+1.) a FoF-ban nincs pay-to-win. A játék nem tartalmaz sereglistákat, se statisztikákat, se pontokat. A scenario határozza meg egy adott küldetés célját, és azt nem egyszer nyomasztó létszámfölényben lévő ellenséggel szemben kell elérned. A másik fele is áll a dolognak, sokszor a legmodernebb haditechnikát is használhatatlanná teszi egy kanna benzin, némi olcsó robbanóanyag, és egy csipet fanatizmus.
Várunk titeket a TSJK Hévíz asztalánál, most vasárnap!
Utolsó kommentek