A fokozódó légi forgalom okozta egészségkárosodás (egyenlőre) legolcsóbb és leghatásosabb ellenszere az Aegis Defense Line, így birodalmi és eretnek seregeimnek sürgősen szüksége volt eme 6. ed.-es csodára. Ennek gyors, és mindenekelőtt költségtakarékos elkészítését szeretném nektek most bemutatni, fogyasszátok egészséggel! :-)
A hozzávalók:
A defense line-hoz:
2 db papír tojástartó (10 db-os)
2 db A4-es kartonlap (2 mm)
A quad-gun-hoz:
4 db IG Autocannon
és még némi háztartási műanyag bitz,
mondhatni hulladék, de éljen az újrahasznosítás!
(úgy mint: dugó, tejesdoboz zárókupak,
ÖregFűszeres :-) arcszesz záródugója, alátét, stb.)
A papír tojástartót először is a sniccer segítségével szabadítsuk meg a felső, záró fedelétől. Ezután az alsó, tartó rész tetejéről a túllógó függőleges kitüremkedéseket, valamint a belső záró bütyköket vágjuk le, hogy ha majd megfordítjuk, akkor viszonylagosan sík felületet kapjunk. Ezután ejtsük meg az első függőleges bemetszést, az egyik szélső rövidebbik oldalon, majd hosszában, úgy hogy a 2x10-es rács külső mezőinek a felénél haladjon a vágás, hogy végül a kívánt U alakot megkapjuk.
Én a gyorsaságra törekedtem, és a zárt (2 hosszú, 2 rövid, ehhez 2db tojástartó elég) bunker verziót szerettem volna először kialakítani, de türelmesebbek, több tartó felhasználásával akár a 4 hosszú, és 4 rövid oldalt is megcsinálhatják, hogy teljesen moduláris legyen a védmű. (sajnos ez maximum, amit a szabrendszer megenged, és ezeknek is egy folyamatos vonalat kell képezni, bár önmagába záródhat) Nekem sajnos nem sikerült az alsó (talp)síkot teljesen egyenesre vágni, így mikor a karton talapzatra ragasztottam, kicsit hullámos lett az alsó sík, így ezt a végső simításoknál jó sok ragasztóba tömködött homokkal és kaviccsal álcáztam. De erről majd később.
Aztán jöhet a pepecs-meló, a lőrések kialakítása. Ehhez először egy vonalzó és ceruza segítségével felrajzoltam a nyílásokat, törekedtem, hogy egyformák legyenek. Majd a sniccerrel gondosan (fontos, hogy jó éles legyen, mert ez a préselt papír hajlamos tépődni, vagy hasadni) végig kell menni az összes előre bejelölt nyíláson. Én még a végén egy éles körömollóval a vágások menti kis sorját, "szöszöket" levágtam, hogy minél szebb legyen a végeredmény.
A festésnél fekete alapozó spray-el átfújtam, majd sötétzölddel (eredetileg a Dark Angel sereghez készült, de azt hiszem, hogy amíg a káosz le nem gyártja a űber-mecha-sárkányt és a rakétavetős havoc-okat, addig ezt is meg fogja kaparintani) még adtam neki. Ezután még ecsettel kicsit csinosítottam, világosabb zölddel kiemeltem a kiálló részeket, a mélyebbeket pedig feketével tónusoltam, majd az "illesztési" pontokat ezüsttel kihúztam és kész is.
A talapzatnál azt a hatást szerettem volna elérni, mintha a védmű mintegy a földbe bele lenne döngölve, jelezve a gyorsan felhúzott mivoltát. Erre többek közt az egyenetlenre sikerült vágási élek eltakarására is szükség volt. A kartonlapokat végül is laza csuklóval meghúzott hullámvonal mentén kivágtam, és jó sok ragasztóval ráraktam a kész elemeket, ügyelve, hogy a két U alakú felet a végén hézag nélkül össze lehessen illeszteni. Ezután egy jó tubusnyi technocol-lal körbenyomtam a talapzatot, erre szórtam rá a durva szemcsés homokot, jól belenyomkodtam. Ezt részben meg kellett ismételni, és a száradó ragasztót fogpiszkálóval igazgattam "feljebb", hogy a feltúrt föld hatást elérjem.
Mikor az egész megkötött, jött a festés, hígra kevert barna, okker és fehér kombinációjával. A végén egy kis vörössel árnyaltam, hogy ne legyen túl homogén a színhatás, no és a falak előtt elesett ellenség vérét is jól szimbolizálja! :-) Még utolsó simításként a talapzat a védmű belső felére eső részét sötétbarnára festettem, és így készen is lett a nagy mű. Összességében az egész fal gyártása 3-4 óránál többet nem vett igénybe.
Végül pedig essen szó a rettegett quad-gun-ról! Az üteg talapzatát a bevezetőben említett műanyag elemeket alkotják, legalul van egy műanyag elem, amire a tejesdoboz kupak került, ezen "fejjel" lefelé ráragasztott pálinkásüveg dugó (a műanyag fajta, nem a parafa), majd erre van ragasztva egy másik kupak, amibe egy hurkapálca van szúrva (ez a csap, amin az ágyúk forognak)
Az üteg forgó részét két egymás felé fordított kis kupak adja, közéjük van belefaragva az ÖregFűszeres záródugó (aminek a teteje olyan, mint egy kis csavar feje), aminek a szára üreges, így a hurkapálca csapon remekül tud forogni. (és az átmérő is stimmel) Szóval a két összefordított kupak külső oldalára ragasztottam két nagy fém alátétet, és ezekre kívülről került a két darab ikerkapcsolt AC. (ezek a korábbi pépörcraftos landradírom lézerágyúi voltak) És innentől kezdve már csak a festés volt hátra.
Fekete alapozóra még száradás előtt fújtam zöldet, hogy kicsit viharvertebb hatásra legyen, a fegyverek feketét és ezüst színt kaptak, a kisebb bordákra, kiszögellésekre is arany került és ennyi, nem akartam túlzásba vinni, hanem minél előbb zúzni vele!
És íme pár kép a kész remekműről:
- Ladislaus -
Utolsó kommentek